W związku z nadchodzącymi wyborami samorządowymi w roku 2014 wysłaliśmy do kandydatów krótkie pytanie na temat tego, czy, a jeśli tak to jak, zamierzają w przypadku objęcia funkcji radnego, czy prezydenta wpłynąć na zmianę tego jak traktowanie są niepełnosprawni w środkach komunikacji publicznej.

Otóż bowiem, w zależności od miasta, niepełnosprawni nie są traktowani jednakowo. Jedni mają prawo do ulgowego przejazdu, inni nie.

Sytuacja taka jest, delikatnie mówiąc, niesprawiedliwa, a kryteria podziału są co najmniej dyskusyjne Przeczytaj jak wygląda to w kilku wybranych miasta.

Oto treść listy rozesłanego do kandydatów.
Szanowna Pani, Szanowny Panie

mam pytanie dotyczące ulg dla osób niepełnosprawnych w komunikacji miejskiej w Łodzi. Obecne przepisy pozwalają korzystać z ulgowych przejazdów tylko niektórym niepełnosprawnym w stopniu umiarkowanym, trzeba dodatkowo pobierać zasiłek itp.

Co sądzi Pan(i) na temat tego, aby ulgą objęta była większa grupa tych osób, na przykład - tak jak bywa w innych miastach - bez żadnych dodatkowych kryteriów, ew. np osoby posiadające niepełnosprawność z tytułu bezpośrednio chorób narządów ruchu czy też neurologicznych skutkujących problemami w tym zakresie - analogicznie jak np. w przypadku karty parkingowej.


Jeśli przychyla się Pan(i) do tego pomysłu, to czy w przypadku wybrania Pan(i) na urząd na który Pan(i) kandyduje podejmie Pan(i) działania w kierunku wprowadzenia tych zmian? Jeśli tak to jakie?
Odpowiedzi będą publikowane na tej stronie.

Jeśli znasz adres do swojego kandydata wyślij go nam, albo poproś kandydata o przesłanie odpowiedzi bezpośrednio do nas.

Marcin Caban

Witam serdecznie jako Radny Rady Osiedla Bałuty-Centrum jako nieliczny zabiegałem o to by nie likwidowali Lini tramwajowej 46 oraz aby przywrócili autobus 95 który to on pozwalał dotrzeć do innych części naszego miasta mieszkańcom starszym jak i niepełnosprawnym. Problem który Pan porusza to jest do załatwienia na szczeblu Rady Miasta więc jako radny Miejski będę dalej zabiegał i te linie oraz o te przywileje o których Pan wspomniał. Dla mnie jest to bulwersujące że takie praktyki są stosowane obecnie dla tych grup społecznych. Będę zawsze walczył o jak najdogodniejsze ulgi i rekompensaty dla osób które tego potrzebują lub jest im to niezbędne do życia oraz do poruszania się

1 komentarz:

  1. Przykro mi, ale dla mnie niewiele Pan sobą reprezentuje. Mam nadzieję, że nigdy nie będzie Pan nikim rządził...

    OdpowiedzUsuń